شنبه، ۲۰ آبان ۱۳۹۱ ساعت ۱۴:۴۲

کدام کشورها محل زندگی ثروتمندان جهان می شوند؟

نوشته شده توسط  سحر میرزایی
این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)
بر اساس ارزیابی جدید در جهت پیش بینی اینکه کدام یک از کشورهای جهان تا سال 2050، موطن ثروتمندان خواهد بود، کشور سنگاپور در رأس فهرست قرار گرفت.
به گزارش سی ان ان؛ بر اساس بررسی و مطالعه جدید، کشورهای هنگ کنگ، تایوان و کره جنوبی در رده های بعدی این فهرست قرار می گیرند.
در حال حاضر هم بر اساس برخی از معیارها، این کشورها محل زندگی ثروتمندان جهان هستند. بر اساس ارزیابی گزارش ثروت 2012 از سوی نایت فرانک، درآمد سرانه کشور سنگاپور در سال 2010 بالغ بر 56.532 دلار برآورد شد که بر اساس برابری قدرت خرید، بالاترین میزان درآمد دنیا در سال محسوب می شود.
بعد از سنگاپور، کشورهای نروژ، آمریکا، هنگ کنگ و سوئیس قرار می گیرند. اما صندوق بین المللی پول، کشور سنگاپور را از لحاظ تولید ناخالص سرانه داخلی در سال 11-2010 در رده سوم فهرست، بعد از قطر و لوگزامبورگ، قرار داد.
براساس برآورد گزارش دارایی و ثروت، پیش بینی می شود که تا سال 2050، آسیا تحت سیطره ثروتمندان جهان خواهد بود و انتظار می رود که از بین کشورهای غربی، فقط آمریکا در بین پنج کشور اول این فهرست باقی بماند.
دنی کوه از دانشکده اقتصاد لندن پیش بینی می کند که تا سال 2050، مرکز ثقل اقتصاد جهان، بین هند و چین خواهد بود.
در حال حاضر برخی از سوپر میلیاردرهای دنیا، در کشورهای آسیایی زندگی می کنند. ادواردو ساورین، یکی از موسسان برزیلی الاصل فیس بوک، در سال 2009 به سنگاپور رفته و از آن زمان تا کنون، تابعیت آمریکایی خودش را انکار می کند. جیم راجرز، موسس مشترک کوآنتوم فاند به همراه جورج سورس، هم در سال 2007 به سنگاپور نقل مکان کرده است.
راجرز در گفتگوی اخیر خود با سی ان ان عنوان کرد: «من خانه ام در نیویورک را فروخته و به آسیا نقل مکان کرده ام. ثروتمند شدن در آسیا به مراتب آسان تر از آمریکاست. آمریکا از بزرگترین کشورهای مقروض جهان در طول تاریخ به شمار می آید. در حالی که بزرگ ترین کشورهای طلبکار دنیا، چین، ژاپن، کره، تایوان، هنگ کنگ و سنگاپور هستند. پس دارایی و ثروت در آسیاست.»
گزارش مربوط به فهرست سریع ترین اقتصادهای در حال رشد دنیا بین سال های 2010 و 2050 هم این اطمینان را بیشتر می کند که ثروت جهان به سوی آسیا تغییر موضع داده است. از بین 10 اقتصاد در حال رشد دنیا (یعنی به ترتیب کشورهای نیجریه، هند، عراق، بنگلادش، ویتنام، فیلیپین، مغولستان، اندونزی، سریلانکا و مصر) به جز سه کشور، بقیه در آسیا هستند.
بر اساس ارزیابی ها اقتصادهای قدیمی جهان، در 40 سال آینده، بدترین عملکرد را در عرصه رشد و پیشرفت خواهند داشت، که اسپانیا، فرانسه، سوئد، بلژیک، سوئیس، اتریش، هلند، ایتالیا و آلمان، از آن جمله خواهند بود.
خواندن 1386 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه، ۲۲ آبان ۱۳۹۱ ساعت ۱۱:۲۷

2 نظر

  • پیوند نظر حیدر دارم دوشنبه، ۲۲ آبان ۱۳۹۱ ساعت ۱۹:۲۲ ارسال شده توسط حیدر دارم

    ایران در رتبه چندم است؟

  • پیوند نظر امید علیمحمدی دوشنبه، ۲۲ آبان ۱۳۹۱ ساعت ۱۲:۰۷ ارسال شده توسط امید علیمحمدی

    برای مهاجرت به سنگاپور یا نروژ چه باید کرد ؟

نظر دادن

خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه ورادید ایمیل خود را وارد نمایید: